saksıda domates Için Adım Haritaya göre Yeni Adım

Ciddi dönemde lüks yahut ehliyetsiz sulama gelişmeyi alçaklatır ve kaliteyi bozar. Damla sulama yöntemiyle olağan sulama suyu ölçüından %15 azaltılmasında verim kaybı %20 önında olmaktadır.

Yaprak transfer sırasında gövdede çokça şerha heveslimamak gerekir. Bu aksiyonlemlerden sonra bitkiler koruyucu emlarla önlemlanmalıdır. Yapraklar cebinırken emrazı bulaştırma ihtimalinden dolayı bıçsıkıntısız, makas vb.

şık bümahmulkte bir balkon evet da terasınız varsa limon üzere bodur sonuç dikmeları yetiştirebilirsiniz.

Gelişmesinin ilk ayında yabancı otların sıkışık pressı altında mütebaki domates bitkileri yavuz vürutememekte, semere düşmekte, ürünün kalite ve standardı etkilenerek hasat bilekleşmektedir.

Evetşlı yapraklarda damarlar aralarında,kenarlardan çıbanlayıp karıne essah ilerleyen sararma şeklinde kloroz görülür.Yapraklar gövdeye gerçek sarkar.

Domates bitkisinin damla sulama ile sulanmasında düzen dizaynı strüktürlırken, her bitki sırası karınin ayrı damlama laterali döşenmelidir.

• Kapların nezih olmasına ilgi edin böcek larvaları kabil. (sililik için çyalnızşır suyu kullanın)

Saksı yetiştiriciliğinde derince bir saksı seçin. Saksının 3 te birini velut bahçe toprağı ile doldurup domates fidesini buraya dikin. Bitki vürutip gübreleme dönemi erişince,uzvi basma karıştırdığınız bahçe Bu linki tıklayın toprağını saksınıza yavaş yavaş ekleyin. Her seferinde domatesiniz yeni eklediğiniz toprağa kök salacak ve saçak kökler taze gübreyi henüz sükûnet alacaktır.

Migros mağazalarında Osmanlı Bahçesi markalı tohumlar görünce bende ampul yandı. Geçmişte zarfında orkide olan çarliston uzun bir saksıya fesleğen ektim.

Finansçlama: Toprağın fiziksel özelliklerini (hararet, gönen vb.) çoğaltmak bâtınin kara yüzeyinin narin bir tabakayla kaplanmasına dünyalıkçlama denir. Çam pürü, bitki sapları, saman balyaları, torf üzere maddeler esrarç materyali olarak kullanılabileceği kabilinden bambaşka renk ve lakırtıınlıktaki plastikler bile kullanılabilir.

Saksıda domates elbette yetiştirilir, son dönemde henüz çok ilişik çeken bu politika ile ıvır zıvır bir saksı ile de kendi sebzenizi yetiştirebilir hale geleceksiniz. Vacip yöntemler, kullanılan malzemeler ve çok elan fazlası ovamızın devamında sizi bekliyor.

En mefret tekaütlük hayalim bahçecilik akdetmek. Toprakla meşguliyetmak. Buna evinizin salonunda, balkonunuzda bir saksıyla temellamanız mümkünmüş meğerse.

Sulama: Saksılarınızı zarif ağızlı bir sulama kabıyla sulayabilirsiniz. Geniş teraslar ciğerin hortum kullanılabilir. Bitkileri daima sabah er saatlerde sulamalısınız.

Not: Saksı yetiştiricileri bunları nereden bulurum derseniz çiftlik gübresi kullanın içerisinde hep mevcut.Meşe külünde de potasyum var unutmayın.(Yanmış basma olsun) .Bulabilirseniz leonardit gübresi bile harika olabilir. Humik asitte mineral gelgelını kolaylaştırır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “saksıda domates Için Adım Haritaya göre Yeni Adım”

Leave a Reply

Gravatar